Z E S P O Ł Y


ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT
– saksofon tenorowy i sopranowy

PAWEŁ ZAGAŃCZYK
– akordeon, bandoneon

JAROSŁAW STOKOWSKI
– kontrabas

Połączenie brzmienia saksofonu, akordeonu i kontrabasu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale siebie przenikają, tworząc muzyczny collage.

Na repertuar zespołu składają się w większości kompozycje Adama Wendta inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową. Nie braknie też kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, takich jak Tango pour Cloude i Viaggio. W wykonaniu muzyków usłyszymy również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli a wśród nich Oblivion i Libertango.

Na płycie zespołu ADAM WENDT ACOUSTIC SET - „Acoustic Travel”, oprócz wymienionych muzyków, można usłyszeć piękny, zmysłowy głos uroczej hiszpańskiej wokalistki Laury Cubi Villeny, mistrzowskie improwizacje Grzegorza Nagórskiego grającego na euphonium oraz jakże dojrzałe dźwięki przedstawiciela młodego pokolenia, saksofonisty Tomasza Wendta.

Trio ADAM WENDT ACOUSTIC SET koncertuje w składzie trzyosobowym, ale też z muzykami występującymi na płycie Por la noche. Ciemny, niski i pełny południowego temperamentu głos Laury Cubi w połączeniu z brzmieniem trzech instrumentów akustycznych nadaje koncertom wyjątkowy klimat i pozostaje na długo w sercach słuchaczy.

Materiał reklamowy:


ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT
– saksofon tenorowy i sopranowy

PRZEMYSŁAW RAMINIAK
– piano

MARCIN JAHR
– perkusja

Zespół ADAM WENDT POWER SET reprezentuje nurt jazzu elektrycznego. Niekonwencjonalne instrumentarium (elektronicznie przetwarzany dźwięk saksofonu, linia basu realizowana przez keyboard), zróżnicowany, dynamiczny repertuar, oryginalne kompozycje (A. Wendt) oraz komunikatywność wypowiedzi muzycznej - to główne atrybuty zespołu.

Projekt ten jest ukłonem w stronę wielkich mistrzów światowej sceny jazzowej, takich jak np. : Eddie Harris, J.C.Adderley, Stanley Turrentine, Miles Davis.

W dorobku zespołu są 3 płyty CD: Adam Wendt Power Set (2007), Power Set Live International Edition (2010) oraz Big Beat Jazz (2011).

Materiał reklamowy:ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT
– saksofon tenorowy i sopranowy

WOJCIECH NIEDZIELA
– piano

ZBIGNIEW WROMBEL
– bass

MARCIN JAHR
– perkusja

Grupa wykonująca, jak sami tworzący ten zespół muzycy nazywają, akustyczny "Rhythm & Jazz". Niespotykana nazwa tego stylu i sposób grania odzwierciedlają dokładnie to, co można usłyszeć w tej muzyce, czyli funkowo-twistowy mainstream z dużymi wpływami muzyki Jamesa Browna, J.C.Adderleya, Stanleya Turrentine'a. Zespół prezentuje akustyczny nurt muzyki jazzowej z mocno zaznaczonymi korzeniami bluesowymi i rhythm & bluesowymi. Pełen słowiańskiej energii i żywiołowej ekspresji repertuar grupy, entuzjastycznie odbierany przez słuchaczy podczas koncertów, to program autorski, czyli kompozycje lidera formacji. Pomysł na wykonywanie tego rodzaju muzyki powstał około 20 lat temu, ale po bardzo bujnym okresie koncertowania zespół zawiesił działalność. Teraz zespół się reaktywował i zamierza znowu raczyć słuchaczy swoją żywiołową i niespotykaną na polskim rynku muzycznym twórczością.

Skład zespołu tworzą muzycy ze ścisłej czołówki polskiej sceny jazzowej, wysoko klasyfikowani w ankietach muzycznych, z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem artystycznym.

Zespół w roku 2018 nagrał pierwszą wspólną płytę, która została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków oraz - co niezbyt często spotykane w naszym kraju, ale bardzo miłe - przez muzyków. Gościnnie na płycie zagrali dwaj giganci światowego jazzu: Randy Brecker (tp) oraz Dean Brown(g).


ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT
– saksofon tenorowy i sopranowy

KRZYSZTOF "Puma” PASECKI
– gitary

Muzycy DUETU 59/62 znają się od wielu lat i wielokrotnie występowali razem, grając różne gatunki muzyki. Pomysł powstania tego duetu zrodził się w grudniu 2019 roku podczas spotkania w klubie „Akwarium” w Warszawie.

Założeniem duetu jest granie muzyki artystycznej, oryginalnej i bardzo osobistej. Dlatego repertuar stanowią autorskie kompozycje wykonywane zarówno akustycznie jak również z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych.

Podczas koncertów muzycy używają szerokiego instrumentarium, w tym kilku rodzajów gitar elektrycznych i akustycznych, syntezatora gitarowego; saksofony grają zarówno akustycznie jak i z użyciem efektów elektronicznych.

W muzyce DUETU 59/62 odnajdujemy dynamiczne brzmienia gitar elektrycznych i spreparowanego elektronicznie saksofonu w utworach o niemal rockowym drive, natomiast w nastrojowych balladach dominują szlachetne brzmienia saksofonu sopranowego i gitary akustycznej.

We wrześniu 2020 roku muzycy nagrali wspólnie pierwszą płytę pt. "We See the Light 59/62", w powstaniu której wzięli gościnnie udział: Bartłomiej Skubisz”Eskaubei” - wschodząca nadzieja muzyki rap oraz znakomity polski aktor Jan Nowicki, który zaznaczył swoją obecność emocjonalną recytacją.

Posłuchaj: na Spotify, na Tidalu


ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT
– saksofon tenorowy i sopranowy

DOMINIK WANIA
– piano

MARIUSZ BOGDANOWICZ
– bass

SEBASTIAN FRANKIEWICZ
– drums

Zespół posiada doborowy skład, którego wyboru dokonał jego leader - Adam Wendt, kierując się stylistyką i muzyczną maestrią każdego z zaproszonych muzyków. Wszyscy są wybitnymi instrumentalistami z uznanym dorobkiem artystycznym oraz posiadają na swoich kontach realizacje licznych autorskich projektów muzycznych.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje leadera cechujące się różnorodnością nastrojów i bogactwem stylistyki. Twórcza współpraca oraz żywiołowe interakcje występujące miedzy muzykami w czasie koncertów stanowią integralną część realizacji tego artystycznego projektu.

Zespół ma za sobą bardzo udaną sesję nagraniową, której efektem jest pierwsza wspólna płyta pt. „MY CHOICE” z gościnnym udziałem trębacza Ignacego Wendta. Miała ona premierę koncertową w listopadzie 2022 roku na Festiwalu Jazz Jantar ‘22 w klubie Żak w Gdańsku.

Teraz nadszedł czas, aby dzieło to zaprezentować szerszej publiczności podczas kolejnych koncertów.

Posłuchaj: na Spotify, na Tidalu