Z E S P O Ł Y


ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT
– saksofon tenorowy i sopranowy

PAWEŁ ZAGAŃCZYK
– akordeon, bandoneon

JAROSŁAW STOKOWSKI
– kontrabas

Połączenie brzmienia saksofonu, akordeonu i kontrabasu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale siebie przenikają, tworząc muzyczny collage.

Na repertuar zespołu składają się w większości kompozycje Adama Wendta inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową. Nie braknie też kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano, takich jak Tango pour Cloude i Viaggio. W wykonaniu muzyków usłyszymy również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli a wśród nich Oblivion i Libertango.

Na płycie zespołu ADAM WENDT ACOUSTIC SET - „Acoustic Travel” (SL 367-2 Soliton 2014), oprócz wymienionych muzyków, można usłyszeć piękny, zmysłowy głos uroczej hiszpańskiej wokalistki Laury Cubi Villeny, mistrzowskie improwizacje Grzegorza Nagórskiego grającego na euphonium oraz jakże dojrzałe dźwięki przedstawiciela młodego pokolenia, saksofonisty Tomasza Wendta.


Trio ADAM WENDT ACOUSTIC SET koncertuje w składzie trzyosobowym, ale też z muzykami występującymi na płycie Por la noche. Ciemny, niski i pełny południowego temperamentu głos Laury Cubi w połączeniu z brzmieniem trzech instrumentów akustycznych nadaje koncertom wyjątkowy klimat i pozostaje na długo w sercach słuchaczy.

Materiał reklamowy:


ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

ADAM WENDT– saksofon tenorowy i sopranowy

PRZEMYSŁAW RAMINIAK

- pianista, kompozytor i aranżer. Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce min: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Lewandowski, Adam Wendt, Maciej Strzelczyk i inni. Ze swoim zespołem RGG Trio zdobył szereg nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w kraju i za granicą m.in.: Nagrodę dla najlepszego uczestnika Warsztatów Jazzowych Puławy (1996). II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy za kompozycję "Three for Brad" (2003). I nagroda na Spotkaniach Jazzowych – Sieradz (2002) I nagrodę na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2002 II miejsce oraz nagrodę publiczności na International Jazz Festival Getxo w Hiszpanii (2003) „Klucz do Kariery” Pomorskiej Jesieni Jazzowej – Gorzów Wielkopolski (2003). Oprócz autorskiego projektu jest często zapraszany jako muzyk sesyjny do współpracy w różnych formacjach, nie tylko jazzowych. Jest autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Leonard” oraz „Krwawe Gody – inspiracje Garcia Lorcy” w Gorzowskim Teatrze im. J.Osterwy. Współpracuje z Adamem Bałdychem, tworząc różnego rodzaju produkcje muzyczne. Z zespołem RGG Trio wydał płyty Scandynavia oraz Straight Story.

MARCIN JAHR

- perkusista, Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę perkusisty rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem New Presentation, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni. Wielokrotnie był wykładowcą na Warsztatach Muzycznych w Puławach, Leichlinger Jazz Workshop w Niemczech, Warsztatach Muzycznych w Pułtusku, Międzynarodowych Warsztatach Muzycznych w Inowrocławiu i Pradze. Od 2004 jest wykładowcą klasy perkusji na Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Instytucie Kultury i Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Stale współpracuje z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Funky Groove, kwartetem Adam Wendt & Friends, Wojciech Niedziela Trio Quartet, Wooden Soul Quartet i Jazzowe Poetycje Jacka Niedzieli, z Ewą Bem i Piotrem Wojtasikiem.

*    *    *

Zespół ADAM WENDT POWER SET reprezentuje nurt jazzu elektrycznego. Niekonwencjonalne instrumentarium (elektronicznie przetwarzany dźwięk saksofonu, linia basu realizowana przez keyboard), zróżnicowany, dynamiczny repertuar, oryginalne kompozycje (A.Wendt) oraz komunikatywność wypowiedzi muzycznej - to główne atuty zespołu. Projekt ten jest ukłonem w stronę wielkich mistrzów światowej sceny jazzowej, takich jak Eddie Harris, Julian "Cannonball" Adderley, Stanley Turrentine i Miles Davis.


Materiał reklamowy: